Tiskové zprávy str. 1

Všechny tiskové zprávy
  • Všechny tiskové zprávy
  • COVID-19
  • ČEZ ESCO
  • Distribuce
  • Dodavatel poslední instance (DPI)
  • Ekonomické a finanční zprávy
  • Elektrárny
  • Elektromobilita
  • Futuremotion
  • Charita a sponzoring
  • Jaderné elektrárny
  • Kogenerace
  • Ostatní
  • Personální informace
  • Produkty a služby
  • Provoz JE Dukovany
  • Provoz JE Temelín
  • Temelínky
  • Teplárenství
  • Udržitelný rozvoj a ESG
  • Zahraniční aktivity
  • Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ Prodej

Energetici poradí s úsporami a upozorní, jak nenaletět elektrošmejdům

Jak se budou vyvíjet ceny elektřiny? Je pro naši rodinu výhodné pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla? Jak nenaletět elektrošmejdům? Na tyto a další otázky odpoví zájemcům z Ostravska na slovo vzatí odborníci, které do Ostravy přiveze ČEZ AKADEMIE.

9. 4. 2025

Charita a sponzoring

MSK: Energetici pomáhají po povodních obnovit činnost školám, hasičům, skautům i sportovním klubům

Mimořádný grant Nadace ČEZ pomáhá obnovit činnost neziskových organizací, které se vyrovnávají s následky loňských povodní. Školám, sportovním klubům a hasičům v Moravskoslezském kraji poslali energetici přes 12 milionů korun. Pomáhají například vodním záchranářům a skautům z Krnova, rybářům z Vrbna pod Pradědem, fotbalistům z Města Albrechtice, přispěli také na obnovu základní školy v Opavě a zahrady charitního domu pro seniory v Bohumíně.

7. 4. 2025

Jaderné elektrárny

Pracovníci na Temelíně mohou opět využívat cyklobusy

Dnešním dnem začaly pro pracovníky temelínské elektrárny po zimní pauze fungovat oblíbené cyklobusy. Zdejší zaměstnanci je mohou využít ráno při cestě do práce, odpoledne se pak domů vracet na kole. Před lety zavedla společnost ČEZ tento netradiční benefit, aby zvýšila bezpečnosti svých zaměstnanců při cestě do práce. Služba zároveň přináší pozitivní efekty pro životní prostředí.

7. 4. 2025

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní
Charita a sponzoring

V Příčině díky podpoře Nadace ČEZ obnovili už druhý ovocný sad; příčinou porážky starých stromů byl jejich špatný zdravotní stav

Příčina (okr. Rakovník) – Oživit, respektive obnovit další z místních sadů, který má nejen historický, ale i ekologický význam pro místní komunitu a krajinu, si dali za cíl v obci Příčina na Rakovnicku. Prakticky po roce, letos 5. a vloni 6. dubna, kdy se místní dobrovolníci sešli za stejným účelem na stráni nad tamním hřbitovem, se tak opět celé rodinné klany, sousedé i partnerské dvojice pustili do výsadby nové zeleně. Stalo se tak na okraji východní části obce v blízkosti Branského potoka, přičemž momentálně zde již zakořeňuje 40 různých ovocných stromů (třešně, višně, jabloně a hrušně). Stejně jako vloni (58 000 Kč) i letos získala obec finanční prostředky na výsadbu od Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy, a to 114 000 korun. 

6. 4. 2025