Pokud jste v předpisu SIPO nenašli zálohu na elektřinu, nebo je tato záloha nižší než obvykle, je to tím, že jsme Vám do záloh zohlednili příspěvek státu na energie tzv. úsporný tarif a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie (POZE). Více informací v textu níže

 


Jak zacházet s technologiemi a ochránit se při povodních

Pokud dojde k zaplavení prostor, kde se nachází bateriové úložiště k fotovoltaice, nevstupujte do dané místnosti. Baterie je plná energie a je to v kombinaci s vodou nebezpečné!

V případě, že voda zatopí místnost s plynovým kotlem, je důležité postupovat rychle a bezpečně. Hrozí totiž nejen poškození zařízení, ale i nebezpeční úniku plynu či vzniku požáru. Také zatopené tepelné čerpadlo může být nebezpečné.

Jak při povodních zacházet s technologiemi

Vždy a za všech okolností mějte na paměti svou bezpečnost a ochranu zdraví. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, raději kontaktujte odborníky a nezasahujte sami. Zatopené zařízení v žádném případě nezapínejte a neuvádějte do provozu, dokud nebude zkontrolováno certifikovaným technikem, i když už voda opadne a krizová situace na první pohled pominula!


Vypněte přívod elektřiny a plynu.

Pokud to lze, je lepší odstavit zařízení preventivně ještě před tím, než dojde k zatopení, ať už vypnutím přímo nebo přes jistič. Jestliže již voda zařízení zaplavila, vypněte bezpečně přívod elektřiny do místnosti, v případě plynového kotle i přívod plynu.
POKUD MÁTE V MÍSTNOSTI BATERIOVÉ ÚLOŽIŠTĚ, ROZHODNĚ DO NÍ NEVSTUPUJTE, dokud v ní je voda.

Zajistěte odvod vody.

Pokud je to možné a situace to dovoluje, začněte s odčerpáváním vody z místnosti, aby se minimalizovalo poškození zařízení a infrastruktury.

Kontaktujte odborníka.

Zavolejte servisního technika nebo havarijní službu a požádejte o kontrolu vodou zasaženého zařízení. Může být poškozeno a jeho používání nebezpečné. Servisní linka pro instalace od ČEZ Prodej: 731 160 851 , asistenční linka pro zákazníky ČEZ servis fotovoltaiky nebo ČEZ servis tepelného čerpadla: 371 100 357.

U plynových kotlů zajistěte ventilaci.

Otevřete okna nebo jinak zajistěte odvětrávání prostoru. Pokud došlo k úniku plynu, čerstvý vzduch pomůže snížit jeho koncentraci v místnosti..

Nezapínejte zařízení, dokud neprojde kontrolou.

Zařízení nepoužívejte, dokud jej nezkontroloval certifikovaný odborník. Poškození nemusí být na první pohled patrné a může představovat nebezpečí pro vás nebo pro váš dům.

Kontaktujte pojišťovnu.

Jak se ochránit při povodních

Detailní manuál, jak se připravit, co dělat a kam se při povodních obrátit najdete na webu České televize nebo Hasičského záchranného sboru.