Zatímco vloni byli u příležitosti zahájení nového školního roku obdarováni různými školními pomůckami, vesměs na výtvarnou výchovu, obdarováni prvňáčci ze ZŠ Studentská, letos přišla řada na první třídy ZŠ Budovatelů.
„Již během jednání o odkupu tepelného hospodářství jsme vedení města garantovali, že změnu majitele obyvatelé Jirkova v důsledku ani nezaznamenají. Údržba i investice do zařízení nadále probíhají tak, aby byla zabezpečena spolehlivá a bezpečná dodávka tepla bez dopadu na jeho koncové ceny. Postupně realizujeme i různé modernizace technologií, čímž snižujeme ztrát v rozvodech tepla tak, aby byla zachována nejen jeho spolehlivá dodávka, ale i konkurenceschopná cena. Ta jirkovská bude navíc i v roce 2019 na stejné úrovni, jako v roce 2017,“ říká Petr Hodek, generální ředitel ČEZ Teplárenské.
Přestože všeobecně dodávky tepla vlivem úsporných opatření a teplejšího počasí mají spíše klesající tendenci, ceny nižší o desítky korun než v okolních městech si může společnost dovolit právě tam, kde vlastní nebo má v pronájmu i sekundární rozvody, včetně předávacích stanic (výměníků). Příkladem je třeba Klášterec nad Ohří nebo právě Jirkov, jehož obyvatelé mají nejnižší ceny v regionu.
„Odběratelé se vlastně nemusí vůbec o nic starat. Jen si správně doma, lidově řečeno, otočit kohoutkem u radiátoru, když si chtějí přitopit nebo naopak teplo ubrat. V případě nouze mohou také využít naše nejrůznější asistenční služby od poradenství až po pomoc s odstraněním poruch či havárií v domácnostech. Samotné město pak není lesem komínů jako třeba tam, kde si pořídili hned několik kogeneračních jednotek či malých plynových kotelen. Naše teplo je i ekologické. Komíny jsou mimo města a teplo pochází ze zmodernizovaných hnědouhelných výrobních zdrojů, které s rezervou splňují všechny ekologickými limity. Jsem přesvědčen, že si obyvatelé v okolí našich zdrojů uvědomili pozitivní dopady ekologizace,“ doplňuje Petr Hodek.
ČEZ Teplárenská není ovšem jen o teple. Společnost třeba finančně podpořila Městský ústav sociálních služeb Jirkov či konkrétní mateřinky z organizace Mateřská škola Jirkov. Věcných darů se například vloni dočkala ZŠ Studentská a letos ZŠ Budovatelů. V obou případech se jednalo o školní pomůcky pro prvňáčky vesměs použitelných v hodinách výtvarné výchovy. Zajímavým estetickým počinem pak byla přeměna trubkového vyústění odvětrávací šachty na zahradě mateřinky Pohádka Na Borku. Z nich se díky umu zaměstnancům ČEZ Teplárenské stalo dračí doupě se zakletou princeznou. Tím se stalo trvalou kulisou pro venkovní hrátky dětí, včetně možnosti nacvičování a předvádění pohádkových pásem v plenéru.
„Naše společnost má za sebou již deset let úspěšného podnikání. Po celou dobu se přitom snažíme tam, kde působíme, být nejen dobrým partnerem, ale i sousedem. Být dobrým sousedem pro nás znamená pomáhat tam, kde je to zapotřebí a školství je pro nás jednou z oblastí, kam trvale směřujeme naši podporu. To samé se týká sociální sféry," uzavírá Petr Hodek ohlédnutí za ročním samostatným působením v Jirkově.
„ČEZ Teplárenská byla jedinou firmou, která se do soutěže na prodej tepelného hospodářství přihlásila. Její nabídka, 60,2 milionu korun, odpovídala odhadům a představám vedení města. Byla to solidní nabídka od více než solidního partnera, což potvrzuje i současnost. Vedení společnosti dostálo svým slibům. Naše vztahy jsou tudíž velice korektní a vždy najdeme při řešení případných otázek ohledně tepla společnou řeč,“ okomentoval vše výše uvedené Radek Štejnar, starosta Jirkova.