Lenka Raadová, ředitelka Domova pro seniory a ředitel DDM Šuplík Jiří Štěrba se symbolickými šeky Nadace ČEZ s částkami, které pro ně na Oranžových kolech vyšlapali v Kadani návštěvníci hudebního festivalu Vysmáté léto.
„Jsem moc, moc a moc ráda za to, že návštěvníci festivalu na nás mysleli. Za více než padesát tisíc korun můžeme pořídit nejen lavičky do naší zahrady u domova, konkrétně ke Kameni vzpomínek, což je pietní místo pro všechny, ale také hned dvě speciální elektrická polohovací lůžka. Moc a moc všem děkuji,“neskrývala radost a dojetí Lenka Raadová, ředitelka domova a zároveň i Městské správy sociálních služeb v Kadani, jíž je Domov pro seniory ve Věžní ulici součástí. Jedná se o částečně novou a částečně zrekonstruovanou budovu s 99 lůžky v 52 pokojích, která začala sloužit svému účelu v květnu 2007.
„Všem obyvatelům se zde snažíme zajistit podmínky pro důstojný život a fyzickou a psychickou soběstačnost. Dalších 21 lůžek v 10 pokojích pak máme na detašovaném oddělení 5. patře kadaňské nemocnice. Zde se ovšem staráme o klienty, kteří vzhledem ke svému věku a trvalým změnám zdravotního stavu potřebují péči nebo pomoc druhé osoby,“dodala ještě Lenka Raadová.
Slovy díků a uznalým potleskem nešetřil ani ředitel Domu dětí a mládeže Šuplík. „Po předchozích poněkud stísněných prostorách jsme dostali do užívání velkou část bývalé školy i s tělocvičnou, třídami a jídelnou. Prostě ideální prostory pro všechno, co se dá v domě dětí a mládeže provozovat. Samozřejmě, že je potřeba postupně vše upravovat a přizpůsobovat našim záměrům. Jsme proto rádi, že účastníci Vysmátého léta nám vyšlapali na Oranžovém kole Nadace ČEZ přes padesát tisíc korun. Finanční prostředky, kterých není nikdy dost, použijeme na rozvoj našich pravidelných aktivit, čímž nám zbyde více financí právě na další zvelebení domečku,“ uvedl Jiří Štěrba.
DDM Šuplík v Kadani vznikl jako Městský dům pionýrů a mládeže a za dobu své existence se již čtyřikrát stěhoval. Naposledy v roce 1998 do bývalé 4. základní školy v ulici Jana Roháče. Ještě předtím, po listopadu ´89 se ovšem přejmenoval na Dům dětí a mládeže, přičemž tehdejší vedení města mu dalo šanci na další existenci v době, kdy jiná města podobná zařízení pro děti a mládež jako přežitek minulé doby hromadně rušila. Slovo Šuplík se do oficiálního názvu DDM dostalo v roce 1995.