„Letos si připomínáme 66 let od doby, co do ulic Teplic vyjel první trolejbus. Kromě těch historických a současných je zde k vidění i nejnovější typ hybridního trolejbusu s baterií, takže může i tam, kde není trakční vedení. Do roku 2023 by se tak měla městské hromadná doprava stát absolutně bezemisní, neboť zcela nahradí autobusy se spalovacími motory,“ řekl 1. náměstek primátora Statutárního města Teplice Hynek Hanza, do jehož působnosti mimo jiné spadá právě i doprava a životní prostředí. Společně s regionálním zástupcem Nadace ČEZ pak předával symbolické šeky s vypsanými částkami na 50 095 a 50 239 korun. „Oranžové kolo Nadace ČEZ máme vždy na zahájení lázeňské sezony, takže ho místní znají. Jsme rádi, že letos je i součástí doprovodného programu další významné akce pořádané městem.“
„S nasazením Oranžového kola v Teplicích, kde si připomenuli Evropský týden mobility a 66 let trolejbusů máme již řadu let velmi dobré zkušenosti v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezony a opět jsme nebyli zklamáni. Ti, co věnovali jednu minutu šlapání na některém ze čtyř stacionárních vyjížděcích kol pomohli dvěma velice prospěšným organizacím, když jimi vyjeté body byly vždy převedeny na koruny,“ dodala Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ. Podle ní tak každý okamžitě viděl, komu a na co směřují nadací poskytnuté finanční prostředky. Jízdou na Oranžových kolech se dá pomáhat nejen lidem v nouzi, nemocným či hendikepovaným, ale i místním komunitám, spolkům a obecně prospěšným organizacím. Díky takto získaným prostředkům mohou dál rozvíjet svou činnost. V Teplicích to nyní budou hned dva seniorské kluby.
Senior klub Svaz důchodců ČR sídlí v domě s pečovatelskou službou v Českobratrské ulici. Právě zde vznikla aktivní skupina lidí, pro něž se pravidelný kulturní a společenský život stal vším. Do nejrůznějších aktivit se jí podařilo zapojit i další seniory z podobných zařízení v Teplicích a okolí, včetně těch co žijí samostatně ve svých domácnostech. Zatím se scházejí v jídelně, což je ovšem pro ně dost omezující, zvláště konají-li se v ní jiné soukromé akce. „Proto bychom chtěli upravit a vybavit jednu místnost, abychom se mohli nerušeně a kdykoliv věnovat našim aktivitám. Jsou to jen čtyři holé stěny, takže jak použít 50 095 korun, už nyní dobře víme. Díky moc všem, co šlapali pro nás,“ kvitovala Marie Hanková, předsedkyně teplického Senior klubu Svazu důchodců ČR.
Slovy díků nešetřila ani Helena Voctářová, předsedkyně zájmového sdružení Společenský klub Zvonkohra a spol. senzační senioři Teplice: „My sice klubovnu máme, ale schází nám moderní dataprojektor s příslušenstvím. Pořádáme totiž různé vzdělávací kurzy a semináře a tato důležitá pomůcka nám chybí. To, co 50 239 korun, všem šlapajícím za ně moc děkuji, zbyde, využijeme na klubové akce.“ Zvonkohra má v současné době 85 členů. Všichni jsou podle Heleny Voctářové ve zralém věku, přičemž v čase za středem života se jim významně změnily i životní okolnosti, s nimiž je třeba se vyrovnat. Jak jinak, než různorodými aktivitami a s partou dobrých přátel.