Během loňských povodní byly poškozeny všechny tři soustrojí štěchovické elektrárny. Letos v červnu bylo uvedeno do provozu první z nich a to soustrojí průtočné elektrárny o výkonu 11,25 MW. Na posledním soustrojí o výkonu 11,25 MW probíhá generální oprava a do provozu by mělo být opětovně uvedeno v příštím roce. "Z důvodu kompletního zatopení silně kontaminovanou vodou bylo třeba veškeré díly demontovat, vyčistit, opravit a v nezbytné míře i nahradit. Nutná byla i celková výměna řídicího systému, elektrických ochran regulátorů a veškerých zabezpečovacích systémů," komentuje událost ředitel vodních elektráren ČEZ Aleš Tomec.
Výraznou měrou se na opravě podíleli dodavatelé ČKD Blansko Engineering, a. s., Brush Plzeň, SAT Praha, EMG Plzeň a zaměstnanci ČEZ. Po povodních zůstávají stále mimo provoz i všechny čtyři bloky ve vodní elektrárně Orlík, největší vodní elektrárně v rámci Vltavské kaskády (výkon 4 x 91 MW). V letošním roce by mělo dojít k uvedení do provozu prvního stroje na Orlíku, zbylé tři budou zprovozněny v příštím roce.Celkové škody na vodních elektrárnách ČEZ, vlivem loňských povodní, dosáhly výše přes 0,5 mld. Kč.Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ26. 11. 2003
Přečerpávací vodní elektrárna Štěchovice opět v provozu
Včera, 25. listopadu, bylo s několikatýdenním předstihem oproti plánovanému termínu předáno do provozu jedno ze soustrojí nejvíce poškozených na vltavské kaskádě loňskou povodní - soustrojí TG3 přečerpávací elektrárny Štěchovice o výkonu 45 MW.