Tiskové zprávy str. 134

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
ČEZ ESCO
Elektrárny

V Novém Boru vyrostly dvě kogenerační jednotky, město má do budoucna zajištěno teplo a nestálo ho to ani korunu

Nový Bor – Instalaci vnořených kogeneračních jednotek do systému centrálního zásobování teplem má za sebou tepelné hospodářství v Nového Boru. Tato významná proměna by měla znamenat stabilizaci ceny tepla pro koncové zákazníky. Dodavatelem řešení a investorem dvou kogeneračních jednotek, a to v kotelnách ve Wolkerově ulici a Rumburských hrdinů je společnost ČEZ Energo, která je společnou dcerou ČEZ ESCO a třebíčského výrobce kogeneračních jednotek TEDOM. Vyrobeno tepelnou energii bude odebírat společnost TEPLO Nový Bor, jež provozuje zdejší systém centrálního zásobování teplem. Elektřina z kogeneračních jednotek pak bude putovat do distribuční sítě.

16. 8. 2019

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
Elektromobilita

Síť rychlodobíjecích stanic ČEZ se zdvojnásobí. Za podpory Operačního programu Doprava vznikne dalších 125 stanic

ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily, začne brzy stavět další desítky rychlodobíječek. Elektromobilita ČEZ uspěla s žádostí o dotační podporu z Operačního programu Doprava, financovaného z prostředků EU a spravovaného Ministerstvem dopravy ČR. Nové stanice vzniknou ve všech krajích napříč Českou republikou.

1. 8. 2019

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Elektrárnám Vltavské kaskády prospěla bohatá sněhová nadílka – v prvním pololetí díky ní meziročně zlepšily výrobu o 48 %

O více než 183 milionů kWh elektřiny navíc vyrobilo oproti prvnímu pololetí 2018 devět elektráren Vltavské kaskády. Za téměř 50procentní meziroční nárůst výroby vděčí především zimní šumavské nadílce sněhu a obecně bohatším srážkám na celém území ČR, než tomu bylo loni.

29. 7. 2019

Produkty a služby
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
ČEZ ESCO

Okna od Gočára zůstanou. I tak ušetří Akademie výtvarných umění (AVU) přes 3 miliony korun ročně za energie

Unikátní projekt jako první v Česku kombinuje metodu energetických úspor se zárukou (EPC) s dotacemi podle nových pravidel Operačního programu životní prostředí (OPŽP). Realizace je náročná i vzhledem k tomu, že probíhá v památkově chráněných objektech, kde je nutné postupovat mimořádně citlivě. Poskytovatelem projektu je společnost ENESA, dceřiná společnost z ČEZ ESCO.

23. 7. 2019