Tiskové zprávy str. 98

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Charita a sponzoring

Nový park jednou poslouží k aktivnímu i pasivnímu odpočinku obyvatel obce

Vilémov u Šluknova – Hned ve dvou lokalitách v obci Vilémov na Šluknovsku zakořeňuje od soboty 24. dubna celkem jednatřicet nových stromů, jejichž výsadbu podpořila Nadace ČEZ 113 600 korunami v rámci grantu Stromy. Dvacet z nich bylo vysazeno u sportovní haly a jedenáct pod místní mateřskou školou. Jde o místa, kde se mohou obyvatelé obce věnovat aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Nová zeleň bude i přirozenou ochranou před hlukem, prachem a větrem. Zvýší místní biodiverzitu, poslouží k ochlazení klimatu a v neposlední řadě se stane i útočištěm pro drobné a menší živočichy, hlavně ptactva.    

25. 4. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Charita a sponzoring

Místo vinné révy na Vinohradech, dnes v Kadani zakořeňují okrasné hrušně

Kadaň – O dalších čtyřicet vzrostlých stromů je bohatší královské město Kadaň.  Výsadbu okrasných hrušní zajistila odborná zahradnická firma a podstatnou část financí, rovných 150 000 korun, dodala Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy. Zbylých 60 000 šlo z rozpočtu města. Hrušně zakořeňují v liniové výsadbě podél nové cesty v lokalitě zvané Vinohrady, kde se v dávné minulosti opravdu vinná réva pěstovala.

22. 4. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Teplárenství
Elektrárny

Všechny sokolí páry jsou již na svých místech, ledvický možná bude mít čtyřčata

Severní Čechy – Rovná desetina ze stovky ornitology registrovaných sokolích párů v Čechách a na Moravě zahnízdila v loňském roce na výškových industriálních stavbách Skupiny ČEZ. Konkrétně na severu Čech to bylo v lokalitě elektráren Prunéřov, Tušimice, Počerady a Ledvice, bývalé výtopny v Proboštově a Teplárny Trmice. V letošním roce již samice tohoto kriticky ohroženého dravce sedí v těchto lokalitách prakticky všude opět na vejcích.    

22. 4. 2021

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Ostatní

Den Země: ČEZ končí s jednorázovými lahvemi. Ušetří až 6,5 tun plastového odpadu

Dopít a vyhodit – typický konec každé jednorázové PET lahve, kterých se dříve v ČEZ vyhodilo za rok až 6,5 tuny. Energetici proto nejprve loni vyřadili plastové lahve z kanceláří a nyní i z elektráren a distribuce. Pitný režim administrativních zaměstnanců tak zajišťují barely s vodou nebo kohoutková voda, pracovníkům ve výrobě a distribuci slouží ekologičtější tritanové lahve. Aktivita je součástí dlouhodobé komplexní strategie udržitelného rozvoje ČEZ.

22. 4. 2021