Vše o tepelných čerpadlech na jednom místě
Pořízením tepelného čerpadla snížíte doma spotřebu energií. V našich podnebných podmínkách se nejčastěji instaluje tepelné čerpadlo, které pracuje na principu vzduch–voda. To si pro svůj provoz bere elektřinu pouze z 1/3. Ze zbylých 2/3 pak potřebuje jen vzduch. Moderní tepelná čerpadla nepřestávají pracovat ani ve větších mrazech a zvládnou vám doma nejenom přitopit, ale také ohřát vodu. Ať už pořízení tepelného čerpadla teprve zvažujete, nebo ho máte doma, mohou vám přijít vhod naše články a videa.
Úspora energie s tepelným čerpadlem
Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky: Pro koho je vhodná a kolik stojí?
Chcete-li se opravdu stát energeticky částečně soběstačnou domácností, která není po celý rok plně odkázaná na distributora elektřiny, a zároveň chcete za elektřinu ušetřit, pak je tím pravým řešením fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem. Jak funguje a vyplatí se vůbec?
Na jakém principu funguje tepelné čerpadlo?
První tepelné čerpadlo sestrojil Robert C. Webber na konci 40. let 20. století a v České republice se začalo hojně využívat až po roce 2000. Jak přesně funguje a jaké přírodní zákony byly inspirací pro sestavení tepelného čerpadla?
Kdy přemýšlet o tepelném čerpadlu?
Chcete snížit spotřebu elektřiny v domě a hledáte nový zdroj vytápění, kterým nahradíte ten stávající? Pak je právě teď ten správný čas věnovat pozornost tepelnému čerpadlu. Jak funguje, jak vám pomůže snížit spotřebu elektřiny, kolik stojí a pro koho je vhodné?
Vyplatí se vám tepelné čerpadlo do starého domu?
Všude se dočtete, že přechodem na tepelné čerpadlo ušetříte při vytápění až 60 % elektřiny, je téměř bezúdržbové, šetříte s ním planetu, a navíc je ideální jak pro ohřev, tak pro chlazení. Kam se ale tepelné čerpadlo hodí a kdy se vám počáteční investice skutečně vrátí?