Společně pro životní prostředí
Čistý vzduch, čistá půda, čistá energie. Jaderné elektrárny vyrábějí na malé ploše velký objem ekologické, bezemisní elektřiny.
Budoucnost energetiky v ČR
Zajistíme i do budoucna dostatek spolehlivé, ekologické a ekonomicky dostupné elektřiny pro české domácnosti, podniky i města a obce.
České jaderné know-how
Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které jadernou technologii zvládly. Máme desítky let zkušeností a své cenné know-how umíme dobře využít.
*Investice do opravy obří tabule, která v případě nouze uzavře za 20 vteřin přívod vody k turbíně, vyšla na 1,5 milionu Kč *Klíčový bezpečnostní prvek elektrárny je v provozu od jejího spuštění v roce 1964 *Snížená hladina přehrady o cca 6 metrů, aby se k zařízení dostali firemní specialisté, se začíná vracet do normálu *Elektrárna zásobující 2 300 domácností znovu zahájí provoz cca 1.12. 2024 Vodní elektrárna umístěná v hrázi přehrady Hracholusky dokončila po necelých třech měsících svoji plánovanou modernizaci. Energetici spustili v těchto dnech zpět do šachty cca 20 metrů pod vodní hladinu 14tunový rychlouzávěr. Důležité provozní zařízení, které dokáže během 20 vteřin zabránit přítoku vody na turbínu, se od letošního září opravovalo. Specialisté ČEZ při tom využívali mj. i pomoc profesionálních potápěčů. Všechny aktuálně provedené úpravy představují investici do modernizace tohoto obnovitelného zdroje ve výši 1,5 milionu Kč. Hracholusky ročně vyrobí elektřinu postačující k pokrytí spotřeby 2 300 tisíc domácností. Zpět do sítě ji začnou opět dodávat cca 1.12 2024. ČEZ postupně modernizuje všechny typy vodních elektráren, aby plnily zvýšené nároky na rychlou a spolehlivou dodávku i v éře moderní energetiky.
Trutnov, listopad 2024 – Trutnovský hřbitov se zazelená osmnácti novými lípami. Nadace ČEZ na nákup rostlin přispěla částkou 118 580 korun v grantovém řízení Stromy.
Brandýs nad Labem–Stará Boleslav - Nová Alej rodáků a významných osobností města Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi zakořeňuje od soboty 16. listopadu v lokalitě Vrábí. Každý z 25 vzrostlejších ovocných stromů je věnován někomu, kdo se ve městě narodil, případně žil či pro něj něco bohulibého v minulosti udělal. Případně se stal čestným měšťanem, později čestným občanem, nebo jako známá osobnost působil jinde, a to doma i ve světě. Směsice jmen je opravdu pestrá a dá se ohraničit letopočty 1728 – 2017. Některá jsou velice známá, jiná už upadla dávno v zapomenutí či je nemají návštěvníci města tak hluboko v povědomí, aby jim něco říkala. Na výsadbu Aleje rodáků přispěla Nadace ČEZ zapsanému ústavu Cesta spojuje v rámci grantu Stromy částkou 100 000 korun. Na výsadbě se podílel i Spolek rodáků a přátel Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi.
Podmokly (okres Klatovy) – Devatenáct ovocných stromů (jabloně, slivoně, hrušně a třešně) a tři sta keřů (kalinu obecnou, ptačí zob, růži dužnoplodou, svídu krvavou, střemchu a brslen obecný či skalník celokrajný) vysadili v těchto dnech za asistence zahradnické firmy obyvatelé obce Podmokly. Vesnici nedaleko Sušice poskytla na zkulturnění současné komunitní zahrady, u budovy někdejší základní školy postavené v roce 1930, finanční prostředky ve výši 70 000,-Kč Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy.