„Dlouhodobé zkušenosti s používáním elektromobilu nás přesvědčily, že ekologická a cenově výhodná doprava má smysl a budoucnost. Náš dříve využívaný elektromobil dosloužil, a tak jsme s velkou radostí přivítali nabídku ČEZ na darování zánovního vozu, který je opět poháněný elektřinou. Těší nás, že můžeme při cestách za našimi pacienty po Praze využívat zase elektromobil,“ uvedla ředitelka organizace Cesta domů Ruth Šormová.
E-autem, které má najeto jen něco přes 10 tisíc kilometrů, tak mohla MUDr. Irena Závadová, primářka domácího hospice Cesta domů, okamžitě znovu vyrazit za svými pacienty. Elektromobil VW e-up disponuje dojezdem na jedno dobití až 160 km a spotřebou 11,7 kWh na 100 km. Celková kapacita lithium-iontové baterie je 18,7 kWh.
„Cesta domů se dlouhodobě řadí mezi průkopníky elektromobility v sektoru sociálních služeb. I proto nemáme pochyb, že se elektromobil dostal ve správný okamžik do těch nejpovolanějších rukou. Věříme, že ve službách Cesty domů naplní očekávání a potvrdí své přednosti a dobré jízdní vlastnosti,“ řekl Jakub Bosák, manažer útvaru dopravní služby ČEZ.
CESTA DOMŮ je nezisková organizace fungující od roku 2001, která provozuje domácí hospic a poskytuje registrované zdravotní a sociální služby. Prostřednictvím služeb mobilního hospice umožňuje pečování o nevyléčitelně nemocné a umírající v jejich přirozeném prostředí a nabízí podporu jejich blízkým. Své služby hradí převážně z darů od jednotlivců a firemních dárců a z grantů od státních i nestátních subjektů.
ELEKTROMOBILITA A ČEZ
Nabídka Skupiny ČEZ pokrývá oblast elektromobility komplexně. Společnost ČEZ Prodej poskytuje elektromobilitu jako komplexní službu pro domácnosti a živnostníky. Společně s koupeným vozem (k dispozici jsou tři značky a pět typů elektromobilů) nabízí také wallbox, kontrolu dostatečné robustnosti elektroinstalace pro domácí dobíjení, čip pro dobíjení ve veřejných stanicích nebo zelenou elektřinu pro domácnosti elektromobilistů. Společnost ČEZ ESCO současně nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde např. o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. ČEZ je také provozovatelem největší domácí sítě veřejných dobíjecích stojanů, která je svým rozsahem srovnatelná se středně velkými řetězci čerpacích stanic. Loni se poprvé v historii během jednoho roku rozrostla o více než 100 nových stojanů. Celá síť má momentálně téměř 460 stanic a může v jednu chvíli obsloužit až 920 aut. Přes 200 stanic sítě vyrostlo i díky evropskému grantu Connecting Europe Facility (CEF) a Operačnímu programu doprava, další desítky jich postavil ČEZ z vlastních prostředků.