Topná sezona i v letošním roce začala v souladu s legislativou, která definuje podmínky v rámci vyhlášky č. 194/2007 Sb.: „Otopné období trvá vždy od 1. září do konce května následujícího roku. Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát.“
Předchozí topná sezona 2021/22 přitom začala prakticky ve stejných dnech, tedy v rozmezí 19.-21.9., její konec byl pak poměrně zdlouhavý. I když se již letošního březnu přihlásilo o slovo jaro, v dubnu se opět ochladilo natolik, že fakticky byly náležitosti vyhlášky č. 194/2007 Sb. splněny v různých lokalitách ČEZ Teplárenské teprve v rozmezí 2. až 11. května, kdy oficiálně nastal konec topné sezony 2021/22. Na severu Čech tak minulá sezona trvala 235 dní. Celorepublikovou výjimkou byl krušnohorský Nejdek v Karlovarském kraji (tato lokalita organizačně spadá pod Výrobní a provozní jednotku Západ, tedy Chomutovsko), kde sezona 21/22 začala 1. září 2021 a skončila až 6. června 2022! Letos zde společnost začala dodávat teplo už 8. září.
Mezičas mezi jednotlivými topnými sezonami využívá ČEZ Teplárenská v rámci pravidelných letních odstávek probíhala klasická údržba technologie a rozvodů tepelného média. V praxi to i letos znamenalo, že proběhly veškeré opravy, revize a údržbové práce, diagnostika technického stavu parovodů a horkovodů, kontroly výměníkových stanic, případně výměny dosluhujících armatur a podobně.
„Severočeské teplo“ od ČEZ Teplárenské pochází především z CZT (zejména z elektráren a tepláren Skupiny ČEZ). Společnost však dodává teplo také z decentrálních zdrojů (plynové kotelny, kogenerační jednotky). Na severu Čech, konkrétně v Ústeckém kraji, zásobuje teplem města Ústí nad Labem, Trmice, Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Teplice, Bílina, Ledvice, Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek. Hlavními výrobci tepla pro ČEZ Teplárenskou jsou zde elektrárny společnosti ČEZ – Tušimice (Kadaň), Prunéřov (Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří) a Ledvice (Teplice, Bílina, Ledvice), plynové kotelny (Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek) a Teplárna Trmice (Trmice, Ústí nad Labem). Kromě velkých odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o bezmála 90 000 domácností (cca 4 690 TJ ročně).