„Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát,“ dodal Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské.
V roce 2016 začala ČEZ Teplárenská dodávat teplo svým odběratelům v Klášterci nad Ohří 19. září. Obyvatelé Kadaně se poprvé doma zahřáli 20. a Chomutova a Jirkova 21. září, stejně tak i obyvatelé lázeňského města Teplice. V Ústí nad Labem tomu bylo 22. září. Výjimkou byly pouze města Bílina a Ledvice, kde byla zahájena dodávka tepla až 3. října.
V roce 2017 bylo poněkud chladněji, již 11. září bylo naplno zahájeno vytápění Chomutova, kde po dohodě s hlavním odběratelem tepla ve městě, probíhalo již od 9. září temperování rozvodných systémů. Ve stejný den začalo temperování i v Jirkově a Klášterci nad Ohří, kde ČEZ Teplárenská obhospodařuje jak sekundární, tak i primární rozvody tepla. Radiátory se začaly rozehřívat i v Kadani. Na základě požadavku Okresního stavební bytové družstva a s ohledem na nepříznivý vývoj počasí pak byly 13. září zahájeny dodávky tepla v Teplicích, Dubí a Krupce. Jako poslední se 14. září přidala města Bílina a Ústí nad Labem.
V roce 2018 bylo celodenní vytápění naplno spuštěno 25. září v Ústí nad Labem. O den dříve, tedy v pondělí 24. září, se rozehřály rozvody tepla v Jirkově, Kadani, Chomutově, Bílině a Teplicích. Již během odpoledne 23. září pocítili více tepla ve svých domácnostech jako vůbec první obyvatelé Klášterce nad Ohří.
Na kontrolu, údržbu či opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení vyčleňuje ročně v rámci své působnosti ČEZ Teplárenská desítky miliónů korun. Nejvíce je pochopitelně proinvestováno během plánovaných letních odstávek.
Teplo v rámci ČR – ČEZ Teplárenská, a.s.
- Teplo od ČEZ Teplárenské pochází především z CZT (elektrárny a teplárny Skupiny ČEZ). Společnost však dodává teplo také z decentrálních zdrojů (plynové kotelny, kogenerační jednotky). Majitelům plynových kotelen přitom ČEZ Teplárenská nabízí produkt Komfort (provozování, obsluha a servis plynových kotelen vč. plnění legislativních povinností). Více se o „produktu Komfort“ a dalších novinkách můžete dozvědět na webových stránkách www.cezteplarenska.cz.
- Společnost ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje přibližně 7 700 odběrných míst a kromě více než 134 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 7 100 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 33 městech v Ústeckém, Karlovarském Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.
ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje na severu Čech, konkrétně v Ústeckém kraji, teplem města Ústí nad Labem, Trmice, Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Teplice, Bílina, Ledvice, Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek. Hlavními výrobci tepla pro ČEZ Teplárenskou jsou zde elektrárny společnosti ČEZ – Tušimice (Kadaň), Prunéřov (Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří) a Ledvice (Teplice, Bílina, Ledvice), plynové kotelny (Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek) a Teplárna Trmice (Trmice, Ústí nad Labem). Kromě velkých odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o zhruba 90 000 domácností. Všeobecné informace o ČEZ Teplárenská, a. s., naleznete na www.cezteplarenska.cz