Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát. Pokud tomu tak zatím není, zahajuje ČEZ Teplárenská dodávky tepelné energie na žádost a po dohodě s odběrateli, což jsou většinou tepelná hospodářství v daných městech, která obhospodařují sekundární rozvody tepla. Stejně tak s ohledem na další vývoj počasí, může být dodávka tepla opět přerušena.
Topná sezona 2022/23 v režii společnosti ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ na severu Čech se vloni naplno rozjela již v polovině září. Jako první se radiátory v domácnostech rozehřály 15.9. v Chomutově, o den později v Jirkově a během druhého víkendového dne v Kadani a Klášterci nad Ohří. V pondělí 19.9. pak následovaly ty v Teplicích a Bílině. Stalo se tak právě vzhledem k naplnění vyhlášky č. 194/2007 Sb. Nová topná sezona 2023/24, tak letos začala mnohem později. Výjimkou byl pouze krušnohorský Nejdek v Karlovarském kraji, spadající pod Výrobní a provozní jednotku Západ se sídlem v Chomutově, kde současná topná sezona začala již 22. září, a to rovněž na přání vedení města. Minulá topná sezona zde byla zahájena o 16. dní dříve, a to 6. září 2022.
„Severočeské teplo“ od ČEZ Teplárenské pochází především z CZT (zejména z elektráren a tepláren Skupiny ČEZ). Společnost však dodává teplo také z decentrálních zdrojů (plynové kotelny, kogenerační jednotky). Na severu Čech, konkrétně v Ústeckém kraji, zásobuje teplem města Ústí nad Labem, Trmice, Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Teplice, Bílina, Ledvice, Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek. Hlavními výrobci tepla pro ČEZ Teplárenskou jsou zde elektrárny společnosti ČEZ – Tušimice (Kadaň), Prunéřov (Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří) a Ledvice (Teplice, Bílina, Ledvice), plynové kotelny (Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek) a Teplárna Trmice (Trmice, Ústí nad Labem). Kromě velkých odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o bezmála 90 000 domácností (cca 4 690 TJ ročně).