Manažerka provozu Lenka Samková a ředitelka Šárka Hájková u nových žaluzií v relaxační místnosti
„Máme zkušenosti s klienty s rozličnými diagnózami. Naším cílem je, umožnit každému rozvinout jeho potenciál a rodině pomoci s náročnou péčí. Důraz klademe na individuální a lidský přístup, dialog s klientem a jeho rodinou a příjemné prostředí. Díky nadačnímu příspěvku jsme mohli zmodernizovat zařízení a dovybavit nácvikovou kuchyňku, která simuluje prostřední v běžné domácnosti. Nové vybavení umožní klientům vařit běžná a zároveň složitější jídla. Vše je bezbariérové, takže pracovní prostor je i pro vozíčkáře, kteří v předchozí kuchyňce nemohli vařit téměř vůbec. Dále jsme z nadačního příspěvku pořídili vybavení pro multifunkční relaxační místnost, která bude sloužit také jako velká tělocvična a terapeutická místnost pro rodiče,“ uvedla Šárka Hájková, ředitelka organizace ALKA, o.p.s. Neopomněla pochopitelně poděkovat všem, co svým „nějakým“ pohybem pomohli dosáhnout na kýžených 120 000 korun.
Podle manažerky provozu a zároveň pracovnice v sociálních službách Lenky Samkové je mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem úžasná věc. Všichni společně chodili, jezdili, tančili a vyvíjeli další pohybové aktivity, čímž svou vydanou energii ihned přeměňovali na potřebné body. „Kromě nás, klientů a jejich rodinných příslušníků, našich kamarádů a známých se do projektu zapojily desítky dalších lidí. Ani jsme netušili, kolik máme příznivců. Všem moc děkujeme. A když nám ve finále už chybělo pár posledních bodů, dali jsme si tady všichni sluchátka do uší, přes mobily si pustili svou oblíbenou hudbu a každý po svém se pak protancoval ke společnému cíli. Opravdu, EPPka je velmi podařeným projektem, během něhož lze užít plno zábavy i legrace a poznat nové přátele. Co je hlavně velice smysluplné a pro naše klienty důležité je to, že jim peníze nikdo nedal, ale sami si je vysloužili.“
„Centrum péče o handicapované ALKA poskytuje v Příbrami širokou nabídku služeb osobám s tělesným, mentálním, kombinovaným či jiným zdravotním postižením a osobám v krizi. Pro mnoho postižených osob je jednou z velmi mála možností, jak získat pomoc na cestě za co nejpřirozenější integrací do běžného života. Jsme rádi, že jsme již poněkolikáté mohli pomoci k rozšíření vybavení jejího stacionáře, což umožní poskytnout tuto významnou pomoc dalším klientům,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.
Již v roce 2012 získala ALKA 353 000 korun na speciální obleky pro intenzivní pohybovou terapii pro nechodící klienty, v roce 2015 pak 60 000 korun na polohovací postele, matrace a počítač pro práci s klienty do denního stacionáře II. Letos za 120 000 korun přibyly moderní kuchyňka a vybavení multifunkční relaxační místnosti. Zatímco poslední příspěvek věnovala Nadace ČEZ organizaci díky veřejnosti a mobilní aplikaci EPP - Pomáhej pohybem, předchozí dva získala ALKA v rámci grantu Podpora regionů. Ten je určen na podporu sociálních, zdravotních, environmentálních a komunitních aktivit v celé ČR.