Přesně třetina nově příchozích v roce 2019 připadla na mateřskou společnost ČEZ, a. s., kde nejvíce loni nabírala jaderná divize: zamířilo sem 162 čerstvých posil. S velkým odstupem pak následovaly klasické elektrárny (26 lidí). Pomyslnou druhou a třetí příčku si mezi sebou oproti roku 2018 loni prohodily ČEZ Distribuce (27 % nových nástupů) a ČEZ Prodej (24 %). Významná část nově příchozích byla přijata v rámci přirozené obměny personálu. Do roku 2025 dosáhnou v rámci ČEZ důchodového věku stovky zaměstnanců.
„Energetika se v současnosti mění přímo před našima očima. Proto je pro nás naprosto klíčové nejen hladce zvládnout generační obměnu, ale také přilákat nové odborníky. Jsem rád, že ČEZ zůstává na prvních příčkách nejžádanějších zaměstnavatelů,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš. Například v ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se stal ČEZ Nejžádanějším zaměstnavatelem mezi studenty a umístil se také na druhém místě jako Zaměstnavatel roku nad 5000 zaměstnanců. Prestižní žebříček Forbes dokonce ČEZ zařadil mezi 500 nejlepších zaměstnavatelů světa. V kategorii energetik byl třináctý. Žádná jiná česká firma se do ankety neprobojovala.
Oproti předchozímu roku se Skupině ČEZ podařilo přilákat více vysokoškoláků – meziročně jejich podíl stoupnul z 27 na 37 % všech nových zaměstnanců. ČEZ se tak vyplácí dlouhodobá spolupráce s univerzitami i pestrá nabídka stáží právě pro studenty. Podíl nově přijatých mladých lidí do 30 let zůstal stejný jako předloni – 44 %.
V průměru na svých kariérních stránkách www.kdejinde.cz inzeroval ČEZ loni přes osmdesát volných pozic měsíčně. Na jednu pozici se hlásilo zhruba 15 zájemců. ČEZ v následujících letech plánuje například digitalizaci distribučních sítí, chce rovněž dál rozvíjet komplexní energetické služby.