Jako první si vyzkoušeli v rámci sportovní výchovy nové hřiště házenkáři z 8. a 9. třídy.
„Původně šedý, pochmurný a nic neříkající plácek se proměnil ve sportoviště, které budou využívat nejen děti ze školy, sousedního gymnázia a odpolední družiny, ale i široká veřejnost. Té bude hřiště dostupné v odpoledních hodinách po skončení vyučování a také během víkendu. Ve městě tak máme další důstojné místo, které poslouží jak ke sportovní výuce, tak ke smysluplnému strávení volného času dětí, mládeže i dospělých. Naše velké poděkování Nadaci ČEZ a Ústeckému kraji je na místě, neboť jejich finanční injekce nám umožnila zrealizovat projekt hřiště ve velkorysém rozsahu,“ uvedl Milan Dian, starosta Lovosic. Místostarosta Vladimír Šuma k tomu dodal, že hřiště by mohlo využívat až na 800 dětí, a to ze základní školy a sousedního gymnázia, včetně zhruba 120 školáků, kteří navštěvují odpolední družinu.
Víceúčelové hřiště při ZŠ Antonína Baráka má antukový povrch s rozkresy pro všechny druhy míčových sportů a atletiku. Jeho součástí jsou i atletická dráha s pískovým doskočištěm, dva stoly na stolní tenis a výukový altán. Snad jako vůbec první ze všech Oranžových hřišť má i dvě horolezecké stěny, klasický vysoký kvádr a menší boční stěnu.
„Naše základní škola je zaměřená převážně na rozvoj jazykové gramotnosti, počítačové komunikace, pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Sportovní výchova má tudíž u nás prim. Naši žáci jsou například úspěšní v házené, florbale či futsalu, ale i v atletických disciplínách a plaveckých soutěžích. Co se ve volném čase sportujících jednotlivců týče, můžeme se třeba pyšnit loňským vicemistrem Evropy v kickboxu. Proto jsme rádi, že se nyní můžeme ještě více naplno věnovat všem sportovním aktivitám, hlavně atletice. Nyní od 4. dubna na škole nově funguje i horolezecký kroužek, právě pro něj jsme pořídili k hřišti cvičnou lezeckou stěnu,“ poznamenala Daniela Deusová, ředitelka ZŠ A. Baráka v Lovosicích, přičemž neopomněla poděkovat všem, co se na realizaci sportoviště finančně podíleli.
Nadace ČEZ již v rámci celé České republiky podpořila od roku 2003 do 2017 realizaci 440 projektů „Oranžových hřišť“ za celkem 336 257 255 korun. V rámci Ústeckého a Libereckého kraje se jedná o 53 hřišť za celkem 54 551 474 korun. „Rodina Oranžových hřišť je opravdu velmi pestrá. Podle jejich funkčnosti a věkovému zaměření vyrůstají u mateřinek, základních či středních škol, ale třeba i na návsích, uprostřed panelových sídlišť, v již dlouhá léta fungujících sportovních areálech či ve volné přírodě. Nejoblíbenější jsou pochopitelně multifunkční dětská hřiště či sportoviště, sloužící jak školám, tak veřejnosti. Nově k nim nyní přibyla i realizace stále více populárnějších streetworkoutových hřišť,“ uzavřela Michale Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.