„Kuřivody jsou městskou částí Ralska, mají zhruba 604 obyvatel. Jde přitom o centrum města, které je svou rozlohou čtvrté největší v České republice. Sportovní areál podobného typu nám zde dosud chyběl. Myslím tím sportoviště s odpovídajícím zázemím. Klubovna přitom bude sloužit nejen sportovcům, ale třeba i maminkám, které přijdou se svými ratolestmi na dětské hřiště. Samozřejmě se zde mohou konat i nejrůznější společenské akce,“ říká starosta Miloslav Tůma. Jak dodává, v minulosti již město Ralsko realizovalo řadu úspěšných sportovně kulturních projektů a nový areál se vlastně sám nabízí k tomu, aby se v nich pokračovalo. Do budoucna navíc k němu přibude i minigolf.
Grantové řízení Oranžové hřiště je zaměřeno na podporu výstavby a kompletní rekonstrukce dětských, sportovních a víceúčelových či jiných hřišť. Podmínkou je veřejná přístupnost hřiště s výjimkou hřišť u škol a zdravotních a sociálních zařízení. Žádosti o grant jsou přijímány v průběhu celého roku, přičemž maximální výše nadačního příspěvku je 2 000 000 korun. Vůbec poprvé vyhlásila Nadace ČEZ grant Oranžové hřiště v roce 2003. Dosud, myšleno do konce roku 2024, již byla v rámci celé republiky podpořena realizace 774 hřišť za 458,3 milionu korun, přičemž letos už k nim přibývají další. V severních Čechách, respektive v Ústeckém a Libereckém kraji bylo díky grantu již realizováno celkem 95 hřišť za necelých 74,5 milionu korun. Na Liberecký kraj přitom připadá 16 hřišť za 11,8 milionu korun.
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Vznikla jako jedna z prvních a stále je největší firemních nadací v České republice. Každoročně podporuje řadu projektů, které reagují na aktuální potřeby společnosti. Grantové programy jsou zaměřeny na sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivní spolupráci s regiony. Některé jsou otevřeny celoročně, další, jako například grant Stromy či Oranžový přechod, mají podání žádosti časově omezené. Více informací na www.nadacecez.cz.