„V dnešní době se již bez výuky informatiky neobejdeme, robotické stavebnice tak využijeme pro objektové programování, učení algoritmů a samozřejmě k práci s nimi samotnými. Do budoucna také chceme, aby se digitální svět promítl i do výuky dalších předmětů. Například češtinář zadá žákům úkol, aby si připravili referát ve wordu. Během matematiky či fyziky budou pro změnu pracovat s excelem,“ říká ředitel školy Zdeněk Hosman. Jak ještě dodal, robotických stavebnic pořídili pochopitelně více, přičemž finanční dar od ČEZ Teplárenské stačil na dvě z nich. „Moc děkujeme. Jsme rádi za každou korunu, zvláště v době, která je těžká pro každého našeho potenciálního sponzora. Mnozí z nich, co nám pravidelně pomáhali, se nyní sami potýkají s existenčními problémy, ať již kvůli covidu či neustálému zvyšování cen za cokoliv.“
„Naše pomoc prostřednictví finančních darů vždy vychází ze známého motta ČEZ Teplárenské, že chceme být vždy dobrým sousedem, a proto pomáháme tam, kde působíme. Zaměřujeme se přitom hlavně na oblast školství, zdravotnictví, sociálních služeb a také sportu. V tomto případě jsme podpořili vzdělávání žáků jedné ze základních škol v Kadani. Jsme rádi, že vedení školy snadno našlo cestu, jak správně finance použít,“ poznamenal k výše uvedenému Jan Nechvátal, generální ředitel ČEZ Teplárenské.
V minulých letech již ČEZ Teplárenská, a. s., přispěla na různé vybavení ZŠ Na Podlesí 2x 20 000 korunami. Další obdarovanou kadaňskou školou byla ZŠ Rudolfa Koblice, která dostala na nákup školního vybavení rovněž 2x 20 000 korun. Sdružení přátel Gymnázia Kadaň pak obdrželo na podporu aktivit souvisejících se školou 10 000 korun.