Tiskové zprávy str. 41
Největší český vodíkový projekt startuje. Ve Středočeském kraji bude provozováno deset autobusů poháněných vodíkem
*Desítka vodíkových autobusů začne vozit cestující v okolí města Mníšku pod Brdy na konci roku 2025. *Ročně přepraví autobusy s vodíkovým pohonem několik tisíc pasažérů a ujedou zhruba 550 tisíc kilometrů. *Elektrolyzér o příkonu 540 kW na výrobu vodíku, vodíkovou čerpací stanici a zásobníky dodá firma ČEZ ESCO, elektřinu k jeho bezemisní výrobě poskytne vodní elektrárna ČEZ ve Vraném nad Vltavou. *Provozovatelem busů značky Solaris bude společnost Martin Uher Bus, dopravce v systému Integrované dopravy Středočeského kraj a hl. města Prahy PID. *Většinu pořizovacích nákladů pokryje dvojice evropských dotačních titulů – Integrovaný regionální operační program (IROP) a program ITI pro rozvoj metropolitní oblasti
7. 8. 2024
Akce ČEZ úsporný dům vrcholí. O příjemci fotovoltaiky a tepelného čerpadla zdarma rozhodne veřejnost v srpnovém hlasování
Cílem letní akce ČEZ úsporný dům je demonstrovat na příkladu konkrétního zákazníka, jak moc může běžná česká domácnost v rodinném domě ušetřit díky správně zvolené fotovoltaice a tepelnému čerpadlu. Během června, kdy probíhala registrace zájemců z řad zákazníků ČEZ Prodej, se přihlásilo přes 1 300 domácností. Kdo z vybraných 10 finalistů nakonec technologie v hodnotě až 600 000 Kč získá, rozhodnou svými hlasy české domácnosti. Hlasovat mohou až do 31. 8. na webu ČEZ Akademie. Z průzkumů vyplývá, že většina lidí výši úspor, jakou jim mohou přinést fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo, výrazně podceňuje.
6. 8. 2024
Temelín zaznamenal nejvyšší červencovou návštěvnost od covidu
Přesně 7 995 návštěvníků zavítalo v červenci do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Je to o téměř tři tisíce návštěvníků více než vloni. Od začátku roku si Infocentrum elektrárny Temelín prohlédlo 28 842 lidí.
5. 8. 2024
Třinecké železárny a ČEZ ESCO budou spolupracovat na dekarbonizaci výroby oceli
Trendy dekarbonizace, snižování spotřeby energie a uhlíkové stopy se dotýkají i energeticky nejnáročnějších průmyslových odvětví. Třinecké železárny, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji a největším tuzemským výrobcem oceli, se chtějí zaměřit na dekarbonizaci výroby oceli a celého svého podnikání. V příštích letech budou investovat do snižování energetické spotřeby, fotovoltaických a jiných nízkoemisních elektráren nebo elektromobility. O možných řešeních a konkrétní spolupráci jednalo vedení Třineckých železáren s vedením společnosti ČEZ ESCO, největším tuzemským dodavatelem úsporných a dekarbonizačních řešení pro průmysl, města, nebo kraje.