S postupem projektu NJZ stoupá i potřeba zajištění kvalifikovaného investičního a provozního personálu, jehož nedostatek je na pracovním trhu v České republice již dlouhodobým problémem. Jedním ze způsobů, kterým SKČ na tuto situaci reaguje je spolupráce s vysokými školami a studenty, přičemž jsme do sítě partnerských škol, kterých máme v tuto chvíli již více než 15 fakult, nově zařadili i Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně. Dne 19. února byla společnost Elektrárna Dukovany II, a.s. pozvána na prezentační akci FAST JOB DAYS a 21. února navázala přednáškou Nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany.
Letošní FAST JOB DAYS neboli Dny pracovních příležitostí byly v letošním roce připraveny na stavební fakultě v Brně ve dnech 19. – 21. 2. pro více než padesátku společností a institucí působících v rámci celé České republiky. Zástupci útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ a útvaru řízení personálních kapacit dceřiné společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s. prezentovali studentům nejen činnost jednotlivých společností a jejich výhled do budoucna, zvláště s ohledem na záměr výstavby nových jaderných zdrojů v ČR, ale především jim nabídli stáže, exkurze, spolupráci na bakalářských a diplomových pracích a stipendia. Prezentační stánek navštívila necelá stovka studentů a řada z nich využila naší nabídky, aby se pomocí QR kódu zaregistrovali na náš portál s nabídkou volných pracovních míst a akcí připravovaných pro studenty na adrese: https://kdejinde.jobs.cz/studenti-a-absolventi. S registrovanými studenty se zůstane v kontaktu a budou se oslovovat v případě, že pro ně bude vhodná nabídka nebo akce.
Druhé setkání se studenty se uskutečnilo o dva dny později v rámci volitelného předmětu Vybrané okruhy stavební praxe, kde v rámci svojí přednášky Nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany prezentoval Ing. Martin Uhlíř, MBA, ředitel pro přípravu a realizaci investic jednotlivé fáze stavebního projektu, jeho harmonogram, ale i specifika povolovacího řízení, dopravy nadrozměrných a těžkých komponent, projektování v BIM, ale i plán organizace výstavby a další specifika tohoto unikátního projektu. Svým tématem i obsahem vzbudila prezentace značný zájem i pozornost studentů, kteří měli k tématu ještě řadu doplňujících otázek i po skončení přednášky.
S fakultou stavební a jejími studenty zůstane společnost Elektrárna Dukovany II, a.s. nadále v kontaktu a bude se těšit na spolupráci s těmi, kteří sdílejí naše přesvědčení, že jaderná energie má v České republice budoucnost.