Virtuální prohlídka Nového zdroje Ledvice vznikla na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ.
Prohlídka Nového zdroje Ledvice, tak zní oficiální název nové elektrárny vybudované v místech té stávající, startuje leteckým panoramatem lokality. Poté se již uživatel může na základě vlastní volby vydat na prohlídku nejdůležitějších části výrobního provozu. Pomocí několika šipek se tak například hned na začátku může dostat do jediného Informačního centra klasické energetiky v České republice, případně si rovnou vybrat za start technologii, která ho zajímá, což jsou chladicí věž, strojovna, kotelna a vyvedení výkonu. Rozumí se, že jakmile se ocitne tam či onde, nasměrují ho další šipky k postupu celou elektrárnou, Malé písmeno i pak „návštěvníkovi“ podá základní informaci o tom, na co zrovna upřel svůj zrak.
Například v případě chladicí věže se mimo jiné dozví, že má v základně průměr 108 metrů a výšku 140 metrů. Trvale přes ni proudí více než 52 000 krychlových metrů vody za hodinu. Ta se ve věži ve výšce cca 12 metrů rozstřikuje v celém průřezu věže na drobné kapičky a padá do bazénu pod věží. Z něj je pak dvěma hlavními chladicími čerpadly, každé má výkon 30 000 m3/hod, čerpána zpět do kondenzátoru. V případě kotelny se pro změnu začíná základní informací, že kotel bloku 660 MW je největší elektrárenský kotel v ČR. Výška samotného kotle je 132 metry, budova kotelny, včetně přilehlých schodišťových věží, je vysoká přes 143 metrů, což z ní činí nejvyšší budovu v Česku…
Nový zdroj Ledvice má v rámci virtuálních prohlídek výrobními provozy Skupiny ČEZ pomyslné číslo 18. Doplnil tak dosud hojně z domova navštěvovaná vodní díla Orlík, Štěchovice, Dlouhé Stráně, Lipno a Střekov, malé vodní elektrárny Čenkova Pila a Vydra (brány jako jedna lokalita), uhelné elektrárny Tušimice, Hodonín, Mělník a Dětmarovice (jediná v ČEZ, v níž se spaluje černé uhlí), jaderné elektrárny Temelín a Dukovany, větrnou elektrárnu Janov, bioplynovou stanici Číčovice, paroplynový cyklus Počerady, fotovoltaickou elektrárnu Buštěhrad a SMART region Vrchlabí.
Projekt virtuálních prohlídek, který má i svou anglickou verzi, vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ. V roce 2014 byl nominován na Českou cenu za PR. Pestré panoptikum energetických lokalit, mezi nimiž nechybějí obě české jaderné elektrárny, obnovený uhelný zdroj, majestátní vodní elektrárny nebo tzv. chytré sítě ve Vrchlabí, dosud obsahuje 18 lokalit se zhruba 250 zastaveními. Na stránky http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-virtualni-prohlidky/ dosud zavítalo více než 130 tisíc návštěvníků. Počet zobrazených stránek současně atakuje hranici 250 tisíc.