Přestože Petra Hurtová trpí vrozenou genetickou chorobou (Osteogenesis imperfecta) a je prakticky odkázaná na invalidní vozíček, rozhodla se začít sportovat a dostat se na paralympiádu. Již pátým rokem se věnuje para-cyklistice na horském kole (MTB). Je čtyřnásobnou mistryní České republiky, jedno z prvenství získala v silniční časovce ženské kategorie handbike. Čtyřikrát se stala také vítězkou Českého poháru v MTB handicapovaných. Petra je samoživitelkou a maminkou sedmiletého Viktora. Kvůli vrozené vadě pohybového aparátu prodělala už asi šedesát zlomenin a operací. „ Petra je velmi silná osobnost, dokazuje sama sobě i všem okolo, že obrovská vůle, síla a chuť sportovat dokáže překonávat všechny překážky. Jsme moc rádi, že ji na její cestě za paralympijskou účastí podpořili závodníci i fanoušci Jizerské 50,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.
Do charitativní akce Pomáhej pohybem se zapojil i dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. Společně s dalšími aktivními lidmi z řad diváků i závodníků závodil jednu minutu na speciálním trenažéru umístěném ve Fun zóně ČEZ. Nadace ČEZ pak Petře Hurtové přispěla částkou 50 tisíc na zakoupení atletické tříkolky, jež jí pomůže se suchou přípravou. Její současný vozík totiž nestačí na aktivity potřebné ke zvyšování výkonnosti a dosažení Petřina velkého snu o účasti na paralympiádě v Tokiu v roce 2020.
Petra Hurtová ale není jediná, ke komu se podpora běžců Jizerské 50 dostala. ČEZ Fun zóna během třídenního závodu nabízela potřebné místo k odpočinku, dobíjení sil sportovců i jejich mobilních zařízení a bezplatnou Wi-Fi. I díky tomu si mobilní aplikaci ČEZ Pomáhej pohybem jen v jeho průběhu nově stáhly stovky lidí, kteří při závodech společně s ostatními uživateli zapínali telefony a svými výkony pomáhali spuštěným veřejně prospěšným projektům ze severních Čech. „Jizerská 50 tradičně přilákala aktivní lidi ze všech koutů České republiky i celého světa, kteří prostřednictvím naší aplikace, jež sdružuje dobrý pocit z vynaloženého úsilí a zároveň pomoci potřebným, podpořili rovněž další nasazené lokální neziskové projekty,“ dodala Michaela Žemličková.
V aplikaci EPP Pomáhej pohybem tak přibyla pořádná dávka bodů, které Nadace ČEZ promění ve finanční příspěvky například pro budování chráněného bydlení mentálně postižených z Teplic nebo projekt doučování v náhradních terezínských rodinách.