Dětem se splnil jejich sen, na zahradě mají vlastní pirátskou loď se skluzavkou.
Původní kovové herní prvky už nevyhovovaly normám Evropské unie a ani ty dřevěné nebyly zcela bezpečné. Všichni dospělí v mateřince a hlavně 56 dětí s různými formami postižení se tak již delší dobu těšili na nové prolézačky. „Děti si přály pružinová houpadla, průlezku a hlavně velkou pirátskou loď se skluzavkou, na níž si jich může hrát zhruba patnáct najednou. Ta byla také finančně nejnáročnější. Prakticky stála tolik, kolik činil nadační příspěvek. Takže jsme moc rádi, že jsme jim díky Nadaci ČEZ mohli jejich přání vyplnit," kvitovala Zdeňka Neudertová, ředitelka speciální mateřinky.
Nejnovější Oranžové hřiště na severu Čech tak má od úterý 10. května MŠ speciální Louny, která poskytuje předškolní vzdělávání dětem se zdravotním postižením různých spekter. Všichni vyžadují speciální péči, přičemž díky rozmanitým a bezpečným atrakcím nyní získaly další možnosti, jak si za pěkného počasí užít venkovního hraní. Celkové náklady na pořízení a instalaci všech herních prvků činily 390 080 korun. Kromě Nadace ČEZ s příspěvkem 180 000 korun se na financování projektu podílelo dalších třináct dárců, včetně města Louny a Ústeckého kraje.
Nadace ČEZ v Česku pomáhá budovat dětská a sportovní hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila vznik více než 330 hracích ploch celkovou částkou přesahující 300 milionů korun. „Práce s dětmi se zdravotním postižením není jednoduchá. O to důležitější je proto zázemí, které umožní kombinovat zábavu se vzděláváním v bezpečném a vhodném prostředí. Těší nás, že jsme v Lounech pomohli vytvořit místo v podobě dětského hřiště, které tyto předpoklady splňuje," řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.