Ti nejmenší se vydali na lanovou drahu v doprovodu dospělých.
Vzhledem k tomu, že v blízkém okolí není žádný jiný bezpečný prostor, kde by si děti mohly zasportovat a pohrát si, využijí hřiště i nedaleká mateřská a základní škola. „Z nadačního příspěvku jsme pořídili kompletní vybavení pro děti, včetně bezpečných herních povrchů a oplocení kolem celého areálu. Hřiště je přístupné všem zájemcům, dopoledne bude sloužit především potřebám mateřských a základních škol, odpoledne pak veřejnosti,“ uvedl Michael Kašpar, místostarosta Kolína.
Dominantou moderního dětského hřiště je velká dřevěná a pochopitelně vyvýšená lanová dráha plná interaktivních bezpečných nástrah, s horolezeckými stupačkami, skluzavkou i s klasickým vstupem. Je určena všem dětem od nejmenších až po náctiletou mládež, přičemž ty nejmenší mohou na jejich cestě doprovázet rodiče. Na hřišti nechyběj ani klasické pískoviště, houpadla, houpačky, skluzavky a prostor pro různé míčové hry a sociální zázemí. „Samozřejmě počítáme s tím, že menší děti budou doprovázet rodiče či prarodiče, pro které jsou zde lavičky. Nově vybudovaný volnočasový areál se tak stane i jakýmsi společenským místem jejich vzájemného poznávání se,“ dodal ještě místostarosta.
Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat dětská, volnočasová i seniorská hřiště od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila výstavbu 400 hřišť částkou přesahující 323 milionů korun. „Dlouhodobě se věnujeme podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže. Proto přispíváme obcím a městům, kterým záleží na zdravém životním stylu svých obyvatel, a chtějí je proto vyhnat od počítačů a televizí na čerstvý vzduch,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Kolín se připojil k dalším místům ve středních Čechách, například k Benátkám nad Jizerou, Tlustici, Újezdu u Průhonic nebo Loučeni, kde už Oranžová hřiště mají.