K výrobě 10 miliónů MWh elektřiny potřeboval Temelín osm a půl měsíce. Pro stejné množství elektřiny by uhelné elektrárny musely spálit cca 9 miliónů tun uhlí. Jen pro představu k jeho přepravě by byl potřeba vlak dlouhý přes 2000 kilometrů. To přibližně odpovídá vzdálenosti z Prahy do Madridu.
Odstávky do konce roku Temelín už neplánuje. I přesto vedení očekává, že ještě letos dojde k navýšení dosažitelného (průměrného) výkonu druhého bloku. Ten je aktuálně 1082 MWe a mohlo by dojít k jeho navýšení řádově o nižší jednotky megawatt. Vše energetici upřesní, až budou mít kompletní veškeré analýzy.
„Mělo by jít o efekt související s novými separátory, které jsme během letní odstávky na druhém bloku měnili. Aktuálně dokončujeme garanční měření a proběhnou ještě posouzení německým výrobcem,“
Už od začátku pandemie platí v jaderných elektrárnách výrazně zpřísněná opatření související s nemocí COVID-19.
„Temelín i Dukovany patří mezi důležité prvky kritické infrastruktury České republiky. I proto jsme k zavedení preventivních opatření přistoupili s předstihem. I díky nim jsou obě elektrárny plně v provozu a samotná pandemie se jich přímo nijak nedotkla,“
Mimo jiné se už v závěru srpna elektrárna Temelín vrátila k nošení roušek, koridorům před hlavním vstupem nebo snížila kapacitu jídelen. Především díky těmto opatřením energetici od počátku samotné pandemie zabezpečili vždy nepřetržitý spolehlivý provoz a dodávku elektřiny.