Minuta překvapivě náročného pohybu na takzvaném handbiku posloužila některým ze sportovců jako rozcvičení nebo jí nahradili „vyklusání“ po sportovním výkonu. Zároveň ale každým otočením rukama „vydělávali peníze“ pro jednu z neziskových jihočeských organizací.
„Je vidět, že se do jižních Čech sjeli ti opravdu nejlepší mladí sportovci. Každý si může volit zátěž a rychlost, ale v tomto případě se z pomocí neziskovkám často stávaly další neformální závody. A to bylo skvělé,“
I díky mimořádnému nasazení mladých sportovců už v podvečerních hodinách přesáhly částky pro každou z organizací hodnotu 50 000 Kč. V případě Bílého kruhu bezpečí to byla částka 50 417 korun. „Za tuhle pomoc jsme nesmírně rádi. Pomáháme obětem a pozůstalým trestných činů. Moc si vážíme všech, kteří věnovali svou energii na to, aby nám pomohli. Všechny vyšlapané peníze půjdou konkrétním lidem v konkrétních situacích, do kterých se dostali vlivem důsledku trestného činu a častokrát jim to znemožňuje fungování v běžném životě,“ upřesňuje Gabriela Papežová z Bílého kruhu bezpečí z Českých Budějovic.
Podobně hodnotili nasazení mladých lidí i zástupci druhé organizace – Domácího hospice Tábor, kteří částku 50 288 korun od Nadace ČEZ využijí na podporu zaměstnanců, kteří se starají o nevyléčitelné a umírající lidi. „Není to jen pomoc, ale částečně také osvěta, která je v naší oblasti, která se právě mladých lidí zdánlivě netýká. Za finanční pomoc i nasazení všech, kteří se na ní podíleli, jsme opravdu moc vděční,“ doplňuje zástupkyně druhé neziskové organizace Monika Hronová.
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. S Oranžovým kolem přitom jeho doprovodný tým (ten se pochopitelně v průběhu let několikrát měnil), objíždí nejrůznější akce a festivaly od roku 2004. Nejdříve to byly dva klasické rotopedy, poté stacionární kola a nyní handbike. Zažitý název Oranžové kolo ovšem zůstal.
Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 7,1 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.