Dosažení plného výkonu předcházely kontroly při 80 procentech. Energetici při nich necelý den ověřovali rozložení výkonu reaktoru. Podobné kontroly dělají temelínští odborníci i po dosažení plného výkonu. Jde o závěrečné ověření během takzvaného nájezdu bloku z odstávky, při kterém se fyzici zaměřují na palivo a kalibraci měřících systémů. Vedle toho odborníci sledují chování i dalšího zařízení v jaderné a nejaderné části včetně turbíny.
Druhý blok by pro kontroly a výměnu paliva odstaven od 11. října do 6. prosince. Během odstávky energetici vyměnili třetinu palivových souborů. Nově přešli na takzvaný delší palivový cyklus, bude blok v provozu čtrnáct měsíců, tedy o dva měsíce déle než dosud. Vedle 74 akcí zaměřených na modernizaci elektrárny, také kompletně zkontrolovali celou turbínu a vyměnili rotor generátoru. Rozsáhlou kontrolou prošly i bezpečnostní systémy. Z hlediska rozsahu prací šlo pro Temelín o největší odstávku v historii. Celkově během dvou měsíců energetici zvládli přes 21 tisíc prací a kontrol. To je o čtyři tisíce více než během běžné odstávky.
Další odstávka čeká elektrárnu v polovině příštího roku, kdy kontrolami a výměnou paliva projde první blok.
Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 13,8 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.