Tiskové zprávy str. 172

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Polovina Lipna jede opět na plný výkon, druhá prochází největší modernizací v historii

Lipno, 2. května 2016 – Zatímco soustrojí TG2 vodní elektrárny Lipno jede po nutné odstávce opět na plný výkon, na tom druhém je v plném proudu kompletní obnova, největší za více než 55 let provozu. Roční modernizace a ekologizace provozu soustrojí TG1 za cca 200 milionů korun zvedne účinnost o cca 4 % a roční produkci o 4 miliony kWh elektřiny. Ročně tak dá Lipno elektřinu další tisícovce jihočeských domácností.

2. 5. 2016

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Otičtí sázeli ovocnou alej i v dešti. Teď dobře poroste, těší se starosta

Ani vytrvalý déšť v sobotu neodradil obyvatele Otic na Opavsku od brzkého vstávání, ač tentokrát nemuseli do práce či do školy. Ač starosta vzhledem k počasí počítal maximálně s dvacítkou dobrovolníků, nakonec se jich sešlo třikrát tolik. Díky tomu i téměř šedesátitisícovému příspěvku Nadace ČEZ vysadili nejen na 70 ovocných stromů, ale také kolem čtyř stovek keřů.

9. 4. 2016

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

V Hrádku vyrůstá česko-polská alej ořešáků, stromy vysadili rodiče svým dětem

Neobvyklý dárek dalo v sobotu 29 rodičů z Hrádku na Jablunkovsku dětem, které se narodily od loňského ledna až do dnešního dne: každé ratolesti vysadili jeden ořešák královský. V obci s největším podílem občanů polské národnosti v ČR se Alej života stane zároveň symbolem tolerance – svůj strom v ní má zhruba třetina dětí polské a dvě třetiny dětí české národnosti. Na výsadbu aleje, která byla inspirovaná loni založeným stromořadím v nedalekém Bukovci, přispěla obci částkou 100 tisíc korun Nadace ČEZ.

2. 4. 2016

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

ČEZ loni snížil spotřebu pitné vody o 11 %, oproti roku 2001 na polovinu

Praha, 21. března 2016 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., má setrvale klesající tendenci. Za poslední rok se snížila o 11 %, ve srovnání s rokem 2001 dokonce o dramatických 56,1 %. Ve srovnání se stavem před 15 lety se podařilo zredukovat také spotřebu povrchové technologické vody (o 27,8 %) a podzemní vody (o 67,1 %) v klasických elektrárnách. Výrazně se také snížilo zatížení životního prostředí odpadními vodami.

21. 3. 2016